info@emsarnakliyat.com +90 (212) 515 5610
Arnavutköy Evden Eve TaşımacılıkMay 19, 2020 - BY Admin

Arnavutköy Evden Eve Taşımacılık

Arnavutköy Evden Eve


Arnavutköy'de Yeni bir ev mi aldınız? 

Eşyalarınızı nasıl taşıyacağınızı düşünüyorsanız sizleri şöyle alalım. Bizler evinizi taşırken hiçbir eşyanıza zarar vermeksizin en uygun şekilde taşıyor, sizlerin mutluluğunu gözetiyoruz. Arnavutköy evden eve taşımacılık olarak köklü geçmişe sahip olduğumuz bu meslekte işimizi en doğru şekilde icra ediyoruz. Nakliyat güven ve özveri işidir. İşinde uzman olan kadromuz ile sizleri mağdur etmeyecek şekilde en uygun hizmeti sağlarız. Birkaç örnekle nakliye işlemini nasıl gerçekleştirdiğimizi sizlere anlatmak istiyorum. 

Elektronik Eşyalar Nasıl Paketlenir? 

Elektronik eşyalar paketlenmeden önce fişlerinin elektrik güç ünitesinden çıkarılmalıdır. Daha sonrasında ise elektronik malzemenin kabloları en uygun bir biçimde katlanarak karışıklık ortadan kaldırılmalıdır. Arnavutköy evden eve naklliyat paketleme işlemi gerçekleştirilirken kabloların karışmaması için renkli etiketlerle etiketlenebilir. Nakliye işlemi gerçekleştikten sonra ise bu kablolar açıldığında kolaylıkla elektronik eşyanızın düzeneğini kurabilirsiniz. Bunun haricinde kolileme işlemi yapılırken eşyalarınız rastgele atılmamalı, geometrisine uygun bir şekilde paketlenmelidir. Paketleme işlemi yapıldıktan sonra kolinin üzerine elektronik eşya etiketi yapıştırmayı unutmayın. Yapıştırdığınız bu etiket sayesinde yeni nakliye gerçekleşen mekânınıza vardığınızda kolayca bulabilir, elektronik cihazınızı etkin hale getirebilirsiniz. 

Elektronik eşyalarınızın nasıl paketleneceğini sizlere anlattık şimdi ise mobilyalarınızı nasıl paketleyeceğinizi, paketlerken nelere dikkat etmeniz gerekeceğini anlatmak istiyoruz.

 Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

 İlk olarak paketlenecek mobilyalar seçilmelidir. Büyük ebatlı mobilyalarınız kategorilendirilerek en uygun şekilde paketlenmelidir. Büyük ebatlı mobilyalarda ilk olarak demontaj yapılmalıdır. Demontaj yapılırken şu hususlara dikkat edilmesi gerekir: 

  • Sökme işlemi yapılan mobilyanın ebatı göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. 
  • Sökme işlemi esnasında doğru araçlar kullanılmalıdır.
  • Sökme işlemi yapılırken mobilyaya özen gösterilerek yapılmalı, zarar gelmemesi için en uygun şekilde işleme devam edilmelidir. 
  • Sivri çıkıntılar sökülüyor ise sökülmelidir. 
  • Mobilyanın kapakları, camları kartan ve pat pat poşet yardımıyla sarılarak alınacak zararı en aza indirgenmelidir. 
  • Nakliye aracına yerleştirme yaparken battaniye ile desteklenmeli, çizilmemesi için özen gösterilmelidir. 

Buraya kadar sizlere mobilya ve elektronik eşyalarınızı nasıl paketleyeceğinizi anlattık. Şimdi ise taşınma sonrasında size gerekli olacak malzemeleri listelemek istiyoruz. Yeni evinize geçtiniz, eşyalarınızı taşıdınız ve ilk olarak ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Size yardımcı olalım.

Arnavutköy Nakliyat


Alet Çantası 

Eşyalarınızı yeni evinize taşıdıktan sonra birleştirme, toparlama işlemleri yapacağınızdan dolayı alet kutunuz olmazsa olmazlardandır. Alet çantasının içerisinde çivi, çekiç, pense, tornavida gibi çokça kullanılan aletler bulunmalıdır. Bu aletler yardımıyla eşyalarınızı toparlayabilir, yerleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Temizlik Malzemeleri

Arnavutköy'deki yeni evinize taşındıktan sonra özellikle hanımlar temiz olmayan bir yere eşyalarını yerleştirmezler. Bu bakımdan ilk olarak taşınılan ev güzelce temizlenmeli daha sonrasında eşyaları parça parça yerleştirilmelidir. Temizlik olmadan yerleştirilen eşyalar kirlenip çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu bakımdan temizlik konusu ciddiye alınması gereken bir konudur.

Belgeler 

Yeni evinizin tapusunu, eski evinizin su, doğalgaz, elektrik faturalarını eğer telefonunuzu kapattıysanız bunlara ilişkin belgeleri yanınızda bulundurulmalı kaybetmemeye özen göstermelisiniz. İleri ki dönemlerde sizlere bir sorun oluşturmaması açısından bu belgeleri muhafaza etmelisiniz. 

Buraya kadar okuduğunuzu düşünüyor, sizlere sağlıklı günler diliyoruz.