info@emsarnakliyat.com +90 (212) 515 5610
Covid-19 Sürecinde Nakliyat ve TaşımacılıkMay 23, 2020 - BY Admin

Covid-19 Sürecinde Nakliyat ve Taşımacılık

Dünya genelinde 2019 aralık ayında duyulmaya başlayan Covid 19, 10 Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde ilk vakaları ile ortaya çıktığı Sağlık Bakanlığı tarafından kamuya açıklamıştı.

Salgın Türkiye'de sosyal, ekonomik, siyasi, iktisadi, idari, hukuki, askerî, dinî ve kültürel alanlarda birçok önemli etkilere ve sonuçlara neden olan radikal kararlar alınmasına neden oldu. Ülkede ilk, orta ve liselerde eğitim-öğretim askıya alınırken, bütün üniversitelerde bahar dönemi dersleri iptal edilerek sınavlar ertelendi. Diyanet İşleri Başkanlığı başta cuma namazı olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verildiğini duyurdu. Tüm restoranlar, kafeler, müzeler, dershaneler, kurslar, alışveriş merkezleri, oteller; berber, kuaför ve güzellik merkezleri; kahvehaneler, spor salonları, konser mekanları, gece kulüpleri, dernek lokalleri ve düğün/nişan salonları geçici süreliğine kapatılırken; tüm vatandaşların ormanlarda, park ve bahçelerde piknik ve mangal yapmaları yasaklandı. Ülkedeki bütün futbol ligleri ertelendi ve tüm spor müsabakaları bir sonraki açıklamaya kadar iptal edildi. Millî Savunma Bakanlığı askerî kışlalarda tüm celp, sevk ve terhis işlemlerinin bir ay boyunca ertelendiğini duyurdu.

Bu süreçte lojistik, taşımacılık ve nakliyat sektörleri halkın temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında faal bir şekilde tüm titizliğiyle çalışmaya devam ediyor. Üzerimize düşen sorumlulukları biliyor ve gerekli tüm önlemleri alarak işimizin başındayız. Süreçten etkilenen halkımızın şehirler arası ve şehir içi taşımacılık noktasında hizmet talebini gerekli mercilerden sağlanan uygun izinlerle gerçekleştiriyoruz. 

Sizde üzerinize düşen sorumlulukları unutmayın, Sağlık Bakanlığı gerekmedikçe sosyal ortamlarda bulunmamamızı tavsiye ediyor. Temel ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında sosyal mesafemizi koruyarak, maskelerimizi takarak ve kendimizi sıklıkla dezenfekte ederek yaşantımıza devam etmemiz sağlığımız açısından çok önemli. #EvdeKal